A nagy bolygók saját jegyükbe lépésének horoszkópja
Ahogyan a napforduló pontokra készíthetünk negyedéves horoszkópokat, úgy a külső bolygók uralmi jegyének nulla fokra érkezése is jelentős. Meghatározza a bolygó befolyását a következő ciklusra, arra az időpontra, amíg az ekliptikán megtesz egy teljes kört.
Ha a jegy nulla fokára érkezés retrográd mozgás miatt ismétlődik, mindig az első pozíciót tekintjük döntő fontosságúnak. A második, illetve harmadik megjelenés a jegy nulla fokán kiegészítő képletként használható.
A második horoszkóp a ciklus idejének a közepére utal, a harmadik a ciklus végét, a következményeket mutatja.
Ezek a képletek csak olyan eseményeket jelezhetnek, amelyek egyeznek az első horoszkóp jelzéseivel. A rövidebb időperiódusok egy-egy bolygó esetében úgy elemezhetők, hogy minden jegy nulla fokra érkezését egy-egy horoszkóp készítésére használjuk, így arra kapunk választ, hogy ebben a jegyben jó, vagy rossz indulatúan viselkedik a bolygó. Valójában ezek is segédhoroszkópjai az uralmi jegy nulla fokra számított képletnek.
A Jupiter és a Szaturnusz, a két sorsbolygó, a legfontosabb.
A jegy nulla fokára érkezés számítása ugyanolyan módszerrel történik, mint a Nap esetében a napforduló képletének kiszámításánál. Amennyiben nem megbízható az együttállás óra-perc adata, úgy az első felkelés időpontjára, vagyis amikor a bolygók a jegy nulla fokán asc . - hez érkezik, arra a percre számítjuk ki a horoszkópot.
A jegy nulla fokára érkezés időpontját itt is mindig grinicsi időben kapjuk. A bolygók tehát a világ minden pontjára számított horoszkóp esetében ugyanabban a pozícióban vannak. A helyi idő eltérések miatt a területtől függően a házhelyzetük változik.
Az értékelésben döntő fontosságú a vizsgált bolygót érő minden fényszög. Ez mutatja meg, hogy az adott időszakban mely bolygók viselkednek ellenségesen, és melyek támogatják a vizsgált bolygót az égi útján.
A többi égitest egymás közti fényszög kapcsolata ugyancsak fontos. Ezek mutatják, hogy a bolygó kapcsolatok, mint kísérő jelenségek, milyen szerepet játszanak a következő visszatérésig.
A Plútó hosszú periódusa általában a tömegmozgalmak sok tekintetben a háborúk bolygója. Sokat elárul az egyes emberek és a társadalmak, valamint a tudatalatti fejlődésről, átalakulásról.
A Neptunusz a tömegek lelkiállapotát, a hit és miszticizmus befolyását képviseli, köze van a rejtélyes, titkos dolgokhoz, a nép ámításához és a drogokhoz is.
Az Uránusz az új eszmei tudományos és technikai áramlatokról ad felvilágosítást. Az irányváltozások a fejlődés útján ugyancsak a szociális és társadalmi mozgások előrejelzője.
A Szaturnusz kapcsolatban áll a megpróbáltatásokkal és kötelességekkel. Uralma alá tartoznak a földbirtokot, épületek és bányák. Ezen a téren a gyarapodást, de veszteséget, rombolást is jelezhet. A X. mundán ház uraként képviseli az állami irányítást, a kormányokat, az adminisztrációt. A megkötéseket és a szigorítást is.
A Jupiter ciklusai az expanziót, kiterjedést, a bőséget képviseli, rossz helyzetben csak az ilyen irányú nagyravágyó törekvéseket. A jogot, a törvényt, a tekintélyt is a Jupiter mutatja. |